Hakkımızda - Kurum Profili

Akın Global Medikal 2012 yılında Ankara'da medikal sektöründeki faaliyetine başlamıştır.
 
Firmamız Allergan, Bard, B-Braun, BD, Covidien, Ethicon, Biosense Webster, Codman, Cordis, Depuy Synthes, Mentor, Karl Storz, Olympus, Richard Wolf, Philips, Smith&Nephew, Stryker, Arrow, Hudson RCI, Rusch, LMA, Weck, Ellman, Erbe, Gambro, Gyrus, Roche, Siemens gibi dünyaca bilinen Amerikan ve Alman markalarına ait medikal malzemelerin satışını ve yurtdışına ihracatını yapmaktadır. Satışını yaptığımız bu ürünler medikal piyasanın en güvenilir ve kaliteli ürünleridir. Firmamız ana ürün grubu olarak cerrahi, solunum, endoskopi, ortopedi, acil tıp, beyin sinir ve omurilik cerrahisi ve estetik ürün gruplarının sarf malzemeleri ve cihazları üzerine yoğunlaşmıştır.


Akın Global Medikal her gün ilgi alanını genişletmekte ve bünyesine yeni markalar ve ürünler eklemektedir.
 
Şirketimiz kısa sürede medikal marketteki payını oldukça büyütmüş ve Türkiye'nin önemli medikal firmalarının arasında yerini almıştır. Firmamız yaklaşık 5 yıldır bu medikal ürünlerini ağırlıklı olarak Çin'e, Ortadoğuya ve Avrupa ülkelerine satmaktadır. Firmamız kendi markalarında Çin'e en çok medikal malzeme ihracatı yapan firmadır. Medikal malzeme satış hacmimiz her yıl bir önceki yıla göre büyük oranda artarak devam etmektedir.

Firmamız hem Avrupada hem Türkiye'de çok geniş bir tedarik ağına sahiptir ve her geçen gün ürün yelpazesini genişletmeye devam etmektedir. Bu özelliğiyle sürekli devinim içinde kendini geliştiren genç ve sağlam bir yapıya sahiptir.

Firmamız herhangi bir markanın resmi distribütörü olmayıp, ürünlerini doğrudan markaların resmi distribütörlerinden temin etmektedir. Firmamız satış hacmini genişletmek ve müşterilerimizle daha iyi ilişkiler kurmak için 2015 Şubat ayında Çin'in Pekin kentinde, 2017 yılında da Amerika’da temsilcilik ofislerini açmıştır.

Firmamız bünyesinde, her kıtadan müşterilerimizle olan iletişimimizi kolaylaştırmak ve onlara kendi dillerinde hizmet verebilmek için birçok yabancı dile hakim, 35 kişilik dinamik ve uzman bir ekip barındırır ve her geçen gün personel sayımız artmaktadır. Temel hedefimiz rekabetçi fiyatlar ile satış ve sonrası desteği müşterilerimize sağlamaktır.

Çalışmakta olduğumuz markaların fikri ve mülkiyet hakları markaların kendilerine aittir.

Misyonumuz

Misyonumuz, medikal pazarda kalite ve güvenilirliğiyle kendini kanıtlamış ürünleri rekabetçi fiyatlarla sunarak müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaktır. Doğru hizmeti sunabilmek için her zaman rahatça ulaşılabilecek bir mesafede bulunmak öncelikli amacımızdır. Ürünün satışından alıcıya güvenli bir şekilde teslimine kadar olan süreci yakından takip etmek ve bu sorumlulukla hareket etmek görevimizdir. Pekin'deki temsilciliğimiz bu amacı gerçekleştirmek bağlamında, ihracatımızın büyük bir bölümünü oluşturan Çin pazarında satış sırası ve sonrası servisi sunmaktadır.

Vizyonumuz

Vizyonumuz, konusunda uzman kadrosu, yurtdışındaki temsilcilikleri ve güçlü hizmet ağı ile müşterilerimize daha iyi hizmet sunmaktır. Kalite ve müşteri odaklı anlayışıyla sürekli gelişmekte ve büyümekte olan Akın Global Medikal, dünya medikal sektörünün önde gelen firmaları arasında yer almayı hedefler. Sektörün ihtiyaçlarına özgü çözümler sunmayı amaçlayan firmamız, müşterilerine rekabet avantajı sağlamayı, sunduğu hizmetteki verimliliği maksimum seviyede tutmayı, etkin iş modellerine sahip olmayı ve katma değer sağlamayı amaçlamaktadır. İşbirliği yaptığı tüm kurum, kuruluş ve şirketlere karşı ekonomik ve kültürel sorumluluk üstlenmeyi, koşullar ne yönde değişirse değişsin, bu sorumlulukları ihmal etmemeyi hedefler.